Aspekt a kariérové poradenstí

Ke kariéře s osobním přístupem.

Zaměstnanci Aspektu se dlouhodobě pohybují v kariérovém poradenství. Intenzivně se věnují také vlastnímu vzdělávání. To získáváme například studiem na zahraničních univerzitách, např. Stockholm University, nebo Oslo and Akershus University College. Jak známo, právě severské země jsou v oblasti kariérového poradenství považovány za špičku.

Aspekt je členem Národního poradenského fóra, který je vrcholnou institucí zastřešující kariérové poradenství v České republice a účastníme se konferencí a dalších akcí na toto téma. Vyměňujeme si také zkušenosti s našimi zahraničními partnery, zejména z Norska, Rakouska, Německa, Španělska a Polska.

 

 

Ve vlastní práci vždy kombinujeme vhodné přístupy a techniky, důležité je pro nás teoretické zázemí. Nejvíce preferujeme sociodynamické poradenství, které podle našeho názoru odpovídá podmínkám našeho světa a pohledu na život v něm. Více o něm najdete např. na: http://www.sociodynamic-constructivist-counselling.com/. V souladu s jeho principy však využíváme také např. prvků z koučování, při sestavování vlastního portfolia klienta či plánování se inspirujeme ze švýcarské metody CH-Q, ve které jsou všichni naši interní lektoři také proškoleni. Vždy usilujeme o to, aby náš klient byl co nejvíce aktivní a vše se odvíjelo podle jeho představ a potřeb.

Poslední roky se intenzivně věnujeme vzdělávání poradců. Aspekt realizoval kurzy více jak pro 170 poradců, a to buď jako akreditované kurzy či na míru připravené akce. Kurzy se setkávají s výborným hodnocením. Posledními kurzy byly kurzy pro poradce ze škol olomouckého regionu, na téma Volba povolání, svět práce a trh práce a Strategie a techniky v poradenství a také ve spolupráci s Institutem vzdělávání a poradenství ČZU v Praze kurz Sociodynamické poradenství. Intenzivně se zajímáme také o poradenství na školách, jak základních, tak středních a využíváme příležitostí k diskuzím na toto téma.

Naše nabídka:

Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství

 Je akreditovaný MPSV podle zákona o sociálních službách a MŠMT pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a navíc je stále pod odbornou garancí profesora Trona Inglara z Oslo and Akershus University College.

 

Sociodynamické poradenství

Kurz je akreditován MPSV podle zákona o sociálních službách a MŠMT pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Objevte způsob poradenství pomáhající lidem nalézat řešení, která mají v sobě.

Strategie a techniky v poradenství

Kurz je akreditován MPSV podle zákona o sociálních službách a MŠMT pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Základem je koncept a kategorizace čtyř strategií.

Individuální poradenství

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.