Dále se zabýváme

Soutěž Stejná Šance 

Projekt EVR a virtuální realita v kariérovém poradenství. 

Projekt EDECO

Kognitivní trénink

Kognitivní trénink 

Přes den děláme věci automaticky, ale pozor, potřebujeme k tomu vyvinout mnoho úsilí – soustředit se na to, co nám kdo říká, zapamatovat si důležité informace, rozplánovat si den, orientovat se na výletě i při cestě do práce, spočítat si, zda nám prodavačka vydala správně. 

Naše schopnosti se v tomto různí a proto TYTO KOGNITIVNÍ DOVEDNOSTI rozvíjíme i s našimi klienty – někteří mají potíže od narození, některým se zhoršily v důsledku nemoci, a nebo prostě pociťují, že by potřebovali trénovat.

Stejná šance – zaměstnavatel roku 

Stejná šance 2023

V letošním roce probíhá JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK SOUTĚŽE STEJNÁ ŠANCE – ZAMĚSTNAVATEL ROKU 2023. Stejná šance je soutěž zaměstnavatelů, kteří ve své firmě zaměstnávají člověka s postižením. Aktivně tak přispívají k začleňování lidí s postižením do společnosti a dávají jim stejnou šanci jako ostatním.

S radostí se znovu připojujeme jako spoluvyhlašovatelé za Královéhradecký kraj.
Nad soutěží i tetokrát převzal záštitu a finančně ji podpořil Královéhradecký kraj – hejtman Mgr. Martin Červíček, gen. v. v.,  a náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Mgr. Martina Berdychová a dále pak Pakt zaměstnanosti v Královéhradeckém kraji. Jako partner nás podpoří Úřad práce pro Královehradecký kraj.

Více informací o probíhajícím kole soutěže a odkaz na nominace najdete:

EVR projekt – Education In Using Virtual Reality In Supported Employment And Career Counselling

S našimi zahraničními kolegy z Velké Británie (Status Employment), Polska (Fundacja Imago), Rumunska (Health Action Overseas) a vyškoleným trenérem pro virtuální realitu ze Slovinska realizujeme projekt, kde se naši pracovníci učí používat virtuální realitu a vytvářet za pomocí 360° videí a fotografií ve speciálním programu vlastní virtuální scénáře a programy (vzdělávací a rozvojové hry). Ty budou moci být přímo uzpůsobeny potřebám našich klientů a obohatí tak naši práci s nimi. Klienti si budou moci v simulovaných situacích virtuální reality vyzkoušet např. přípravu na přijímací pohovor, trénovat paměť, pozornost či jiné dovednosti, které budou užitečné pro zlepšení jejich současné situace a jistě budou přínosem, jak pro jejich pracovní, tak osobní život.  

Projekt EDECO.

 

Velkým přínosem pro nás je projekt EDECO. Na základě našich vlastní poradenských zkušeností a zkušeností z lektorování kurzů jsme se rozhodli, že bychom chtěli podpořit rozvoj poradců. Poradců, kteří pracují na konstruktivistickém základě. Oslovili jsme proto naše zahraniční kolegy a připravili projekt „European Development of Counsellors“, zkráceně EDECO.Žádost z programu Erasmus plus byla v roce 2018 schválena a my mohli začít pracovat na našem záměru. Připravit nový, zatím modelový trénink pro poradce, který se zaměří na vnitřní nastavení poradce a tím podpoří jeho poradenskou práci. Jsme potěšeni, že s námi na našem záměru pracují skvělí profesionálové z Rakouska, Finska, Slovenska a Slovinska.

Konkrétně:

Verein zur Arbeitsplatzförderung (Rakousko),
Spangar Negotiations (Finsko),
UNIVERZITETNI REHABILITACIJSKI INSTITUT REPUBLIKE SLOVENIJE-SOCA (Slovinsko),
Zdruzenie pre karierove poradenstvo a rozvoj kariery (Slovensko).Společně připravujeme modelový trénink pro poradce, který je zaměřen na podporu jejich vnitřního stavu, aby dobře zvládali situace s klientem, které je potkávají.

Kurikulum (anglicky curriculum) tréninkové programu Dialogická mysl je víc než jakákoli technika (anglicky Dialogical Mind Goes beyond Any Techniques).

„Handbook Inner State“ v angličtině

Česká verze Příručka Vnitřní nastavení