O nás

Kdo jsme

Členové jsou parta lidí se sociálním cítěním, kterým není lhostejné, v jaké společnosti žijí.  Před lety jsme měli možnost se v třeba v Irsku seznámit s tím, jak funguje podporované zaměstnávání a moc nás to oslovilo, Natolik, že jsme ho chtěli mít i u nás, na Náchodsku a Rychnovsku, kde chybělo. A tak vzniklo v roce 2008 občanské sdružení a v roce 2010 i samotné podporované zaměstnávání v našich regionech. Naši kupu nadšení tehdy podpořil a později konkrétně usměrnil třeba tehdejší předseda Evropské unie pro podporované zaměstnávání, pan Mike Evanse  a  metodicky nás v českých podmínkách vedl Rytmus Chrudim. Od té doby zůstalo podporované zaměstnávání stěžejní činností, od roku 2015 realizovanou pod hlavičkou sociální služby.

Kromě sociální solidarity nás zajímá kariérové poradenství. Sami se v něm pořád průběžně vzděláváme a o naše zkušenosti se dělíme s dalšími poradci v našich kurzech. A hlavně jej denně poskytujeme klientům z různých skupin.

„Jsme profesionální idealisté. Víme, že každý má na víc. „

Jak pracujeme

Ctíme, že každý jsme jedinečný a jako k jedinečnému ke každému přistupujeme, dále že každý máme právo na zapojení se do společnosti, ale zároveň také zodpovědnost za svůj život, podporujeme samostatnost klientů.

 

Od 1. října 2022 je poskytování sociální služby podporované zaměstnávání z větší části zajištěno již sedmým v řadě navazujícím individuálním projektem Královéhradeckého kraje „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji VII“, který je podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu z Operačního programu Zaměstnanost plus (OPZ+).

Spolupracují a podporují nás

Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Magistrát města Hradce Králové
Dům zahraniční spolupráce MŠMT
MPSV
MAS Broumovsko+ a MAS Stolové Hory
Úřad práce České republiky
Krajská hospodářská komora Královehradeckého kraje

Město Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Nové Město nad Metují, Broumov, Jaroměř, Police nad Metují, Hronov

Ústav sociální péče Kvasiny
ÚSP Domečky Rychnov nad Kněžnou
Péče o duševní zdraví
Centrum sociálních služeb Naděje Broumov
Centrum Mandl Nové Město nad Metují
Rytmus Chrudim
Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují

Mgr. Petra Dočkalová
HERO CLAN
Neziskovky.cz
Karel Mindless Novotný
ASSA ABLOY – FABrika s budoucností, KONZUM – férový obchod
Aveflor, a.s.

a
zaměstnavatelé z regionů Rychnovska a Náchodska

a dalším…

 

 

Všem děkujeme za spolupráci a podporu! Vážíme si jí.