Kdo jsme

Žijeme poradenstvím.

Členové jsou parta lidí se sociálním cítěním, kterým není lhostejné, v jaké společnosti žijí.  Před lety jsme měli možnost se v třeba v Irsku seznámit s tím, jak funguje podporované zaměstnávání a moc nás to oslovilo, Natolik, že jsme ho chtěli mít i u nás, na Náchodsku a Rychnovsku, kde chybělo. A tak vzniklo v roce 2008 občanské sdružení a v roce 2010 i samotné podporované zaměstnávání v našich regionech. Naši kupu nadšení tehdy podpořil a později konkrétně usměrnil třeba tehdejší předseda Evropské unie pro podporované zaměstnávání, pan Mike Evanse  a  metodicky nás v českých podmínkách vedl Rytmus Chrudim. Od té doby zůstalo podporované zaměstnávání stěžejní činností, od roku 2015 realizovanou pod hlavičkou sociální služby.

Kromě sociální solidarity nás zajímá kariérové poradenství. Sami se v něm pořád průběžně vzděláváme a o naše zkušenosti se dělíme s dalšími poradci v našich kurzech. A hlavně jej denně poskytujeme klientům z různých skupin.

Jak pracujeme:

„Ctíme, že každý jsme jedinečný a jako k jedinečnému ke každému přistupujeme, dále že každý máme právo na zapojení se do společnosti, ale zároveň také zodpovědnost za svůj život, podporujeme samostatnost klientů. Více Vám o nás řeknou zprávy o činnosti: „

 

Zpráva o činnosti za rok 2018.

Spolupracují a podporují nás:

Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Dům zahraniční spolupráce MŠMT

MPSV

MAS Broumovsko+

 

Ústav sociální péče Kvasiny

ÚSP Domečky Rychnov nad Kněžnou

Úřad práce České republiky

Péče o duševní zdraví

Městský úřad Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Nové Město nad Metují

Centrum sociálních služeb Naděje Broumov

Rytmus Chrudim

Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují

Mgr. Petra Dočkalová

a

zaměstnavatelé z regionů Rychnovska a Náchodska

a další

 

Všem děkujeme za spolupráci a podporu! Vážíme si jí.

Reference:

„Ráda bych poděkovala lidem v Aspektu za jejich pomoc při hledání mého zaměstnání.
Jako matka samoživitelka s malými dětmi bydlící ve vesničce na konci světa, jsem dlouho nemohla najít práci odpovídající mé kvalifikaci a zaměření.
Díky Aspektu se mi to podařilo! Velké díky patří p. Lucii Sedláčkové a p. Jaroslavu Betášovi, kteří se mi nejvíce věnovali a pomohli mi ujasnit si, co opravdu chci a co je v nabídce zaměstnání v okolí reálné. Podařilo se jim zvýšit mi sebevědomí a pracovat na sobě.
Díky úžasné p. Dočkalové jsem si také nastavila hranice s dětmi a podařilo se mi lépe zorganizovat čas.
Podpořili mne i při doplnění mého vzdělání, kdy jsem pro získání zaměstnání potřebovala doplnit znalosti a dovednosti v sociálních sítích, které nyní hojně využívám.
Aspekt mohu vřele doporučit.
Děkuji.“
Jolana Jánská, Zdoňov

klientka projektu Pracujeme na Bromovsku

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings. Name Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings. Name Goes Here