O nás

Žijeme poradenstvím

Kdo jsme

Členové jsou parta lidí se sociálním cítěním, kterým není lhostejné, v jaké společnosti žijí.  Před lety jsme měli možnost se v třeba v Irsku seznámit s tím, jak funguje podporované zaměstnávání a moc nás to oslovilo, Natolik, že jsme ho chtěli mít i u nás, na Náchodsku a Rychnovsku, kde chybělo. A tak vzniklo v roce 2008 občanské sdružení a v roce 2010 i samotné podporované zaměstnávání v našich regionech. Naši kupu nadšení tehdy podpořil a později konkrétně usměrnil třeba tehdejší předseda Evropské unie pro podporované zaměstnávání, pan Mike Evanse  a  metodicky nás v českých podmínkách vedl Rytmus Chrudim. Od té doby zůstalo podporované zaměstnávání stěžejní činností, od roku 2015 realizovanou pod hlavičkou sociální služby.

Kromě sociální solidarity nás zajímá kariérové poradenství. Sami se v něm pořád průběžně vzděláváme a o naše zkušenosti se dělíme s dalšími poradci v našich kurzech. A hlavně jej denně poskytujeme klientům z různých skupin.

Jak pracujeme:

„Ctíme, že každý jsme jedinečný a jako k jedinečnému ke každému přistupujeme, dále že každý máme právo na zapojení se do společnosti, ale zároveň také zodpovědnost za svůj život, podporujeme samostatnost klientů. Více Vám o nás řeknou zprávy o činnosti: „

 

Zpráva o činnosti za rok 2018.

Spolupracují a podporují nás:

Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Dům zahraniční spolupráce MŠMT
MPSV
MAS Broumovsko+
Úřad práce České republiky
Městský úřad Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Nové Město nad Metují

Ústav sociální péče Kvasiny
ÚSP Domečky Rychnov nad Kněžnou
Péče o duševní zdraví
Centrum sociálních služeb Naděje Broumov
Rytmus Chrudim
Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují

Mgr. Petra Dočkalová
a
zaměstnavatelé z regionů Rychnovska a Náchodska
a další

Všem děkujeme za spolupráci a podporu! Vážíme si jí.

 

Reference:

„Ráda bych poděkovala lidem v Aspektu za jejich pomoc při hledání mého zaměstnání.
Jako matka samoživitelka s malými dětmi bydlící ve vesničce na konci světa, jsem dlouho nemohla najít práci odpovídající mé kvalifikaci a zaměření.
Díky Aspektu se mi to podařilo! Velké díky patří p. Lucii Sedláčkové a p. Jaroslavu Betášovi, kteří se mi nejvíce věnovali a pomohli mi ujasnit si, co opravdu chci a co je v nabídce zaměstnání v okolí reálné. Podařilo se jim zvýšit mi sebevědomí a pracovat na sobě.
Díky úžasné p. Dočkalové jsem si také nastavila hranice s dětmi a podařilo se mi lépe zorganizovat čas.
Podpořili mne i při doplnění mého vzdělání, kdy jsem pro získání zaměstnání potřebovala doplnit znalosti a dovednosti v sociálních sítích, které nyní hojně využívám.
Aspekt mohu vřele doporučit.
Děkuji.“
Jolana Jánská, Zdoňov

klientka projektu Pracujeme na Bromovsku

„Do své školní i poradenské praxe postupně zabudovávám některé poznatky a techniky z tohoto kurzu, vracím se k poznámkám a snažím se hledat nový pohled na řešenou situaci. Ve své poradenské práci se mi otevřely zase nové dveře, za kterými to „budu chtít prozkoumat“. Velkým přínosem pro mne byl zážitek, vyzkoušet si různé techniky….. – za to ještě jednou děkuji. ”

Ing. Blanka Hrdinková

absolventka Vzdělávacího a tréninkového programu, výchovná poradkyně ze Střední školy hotelnictví a gastronomie SČMSD Praha, s.r.o.

„Celý kurz jsem si moc užila. Obsah bylo ucelený a dynamický, vnímala jsem dostatečný prostor pro to, abych strategie a přístupy vnímala podle sebe a svého kontextu, což mi hodně vyhovovalo. Lenka s Lucií své vědomosti nabízí a sdílí, ale nevnucují jako obecně pravdivé, takže si člověk může sám zvolit, co s ním rezonuje a co ne. Ačkoliv jsem měla o tématu mnoho různých znalostí ze školy i odjinud, tento poradenský kurz mi je pomohl propojit a dát jim tvar.  
Během kurzu jsme se také setkali se zajímavými lidmi z různých oborů, takže člověk v rámci kurzu i získá víc vhledů do problematiky. Určitě můžu kurz doporučit, jelikož i já sama bych ráda absolvovala další. 🙂 „
Alžběta Klatová

absolventka Vzdělávacího a tréninkového programu 2018