Chystané akce!

Chystané akce!

Na přelom května a června chystáme ve spolupráci se sociálním odborem Města Náchoda a dalšími partnery zajímavé akce pro osoby se zdravotními potížemi a jejich blízké. První z nich bude diskuze na téma Práce a invalidní důchod, kam pozvání přijal posudkový lékař a zástupci OSSZ a druhá nabídne  prostor pro společné zamyšlení nad učením, jak ho podpořit v průběhu života a pro pracovní uplatnění, který vytvoříme spolu s terénní učitelkou Mgr. Petrou Dočkalovou. Více informací o akcích bude k dispozici na našem FB.

Nový mezinárodní projekt EVR

Nový mezinárodní projekt EVR

V lednu jsme zahájili nový mezinárodní projekt: „Education in Using Virtual Reality in Supported Employment and Career Counselling“, kde se společně s našimi zahraničními partnery z Velké Británie, Polska, Rumunska a Slovinska seznámíme s používáním nástrojů Virtuální reality pro rozvoj a aktivizaci našich klientů.

Naši klienti tak budou mít možnost prostřednictvím virtuálních brýlí využívat simulovaných situací, ve kterých se budou učit novým užitečným věcem do pracovního i osobního života. Díky projektu budeme schopni tyto situace přizpůsobovat konkrétním požadavkům klientů.

Moc se na následující 3 roky s našimi partnery těšíme.

Nová kancelář v Broumově a…

Nová kancelář v Broumově a…

K novému roku jsme v Broumově dostali možnost využívat novou a velmi krásnou konzultovnu, která tak bude ještě lépe sloužit pro poskytování ambulatní služby našim klientům. Kancelář najdete na stejné adrese, ve stejné budově, jen změnila polohu na patře, tj. na místo „od schodiště v pravo“ se vydáte „v levo“.

A v naší nové kanceláři Vás přivítá i naše nová kolegyně Martina, která rozšířila náš tým a má na starosti právě klienty na této pobočce.

Týden vzdělávání dospělých

Týden vzdělávání dospělých

Rádi bychom Vás pozvali na naše akce během Týdne vzdělávání dospělých v Náchodě, který bude probíhat od 8.11. 2021 do 12. 11. 2021. Hned v pondělí máte možnost nás navštívit od 8 – 14 hodin v naší kanceláři v Náchodě, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy. Dále se můžete online připojit ve středu 10. 11. 2021 na náš program: “ Jak najít práci i přes zdravotní omezení“ , kde se s Vámi rádi podělíme o to, co funguje našim klientům. Těšíme se na Vás!!

Nahraný obrázek - 2021-10-13 07:24:08
V září skončil projekt Stejná šance 2020

V září skončil projekt Stejná šance 2020

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat Škoda Česká republika za to, že jsme díky ní mohli realizovat projekt Stejná šance 2020.
Díky tomuto projektu jsme mohli dojíždět za klienty chráněných bydlení a intenzivně tak pracovat na jejich dovednostech potřebných k nalezení a udržení zaměstnání.
Součástí tohoto projektu byly konzultace vedené Lenkou a Míšou (naše milé konzultantky), které se konaly několikrát týdně v místech bydlišť klientů a také návštěva slavnostního vyhlášení soutěže Stejná šance na Krajském úřadě v Hradci Králové, kde si své natrénované dovednosti mohli klienti vyzkoušet naostro (pravidla slušného chování, vhodného oblékání,..)
Velké díky patří také Úsp Kvasiny, bez jejichž výborné spolupráce by to nešlo.